Co oznacza wynik RTG kręgosłupa 39-letniej kobiety?

Witam. Wynik mojego RTG to: Niewielkie prawostronne skrzywienie kr. lędźwiowego, wyrownanie lordozy lędźwiowego. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na wolnych krawędziach trzonow kręgów. Tarcza miedzykręgowa na poziomie L5-S1 nieznacznie wyższa od tylnego zarysy. Wysokość trzonow i pozostałych tarcz miedzykregowych zachowana. Zmiany przeciazeniowe w stawach miedzywyrostkowych obustonnie. Co mi dolegoabi co dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego i na podstawie badania bezpośredniego określenie wskazań do konsultacji ortopedycznej i lub neurochirurgicznej , a przede wszystkim jakie są objawy?