Wyjaśnienie opisu RTG kręgosłupa lędźwiowego
Proszę o wyjaśnienie opisu RTG kregoslupa.ZNiesienie lordozy ledzwiowej. Sklerotyzacja i lukowaty zarys pojedynczych plytek granicznych trzonow kr. ledzwiowych jak w zmianach przeciazeniowych. Nierne przewezenie przestrzeni niedzykregowej L5/S1. Sklerotyzacja stawow miedzykregowych L5/S1. Poza tym kr L/S w granicach normy. Badanie to zostalo zlecone przez neurologa ale termin nastepnej wizyty jest dosc odleglu (polska sluzba zdrowia). Chcialbym podjac jakies dzialania w celu "naprawienia" tego

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na liczne nieprawidłowości w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.