Co oznacza wynik RTG kręgosłupa i przewlekły ból?

Witam. Od dawna ciągle boli mnie kręgosłup. Ostatnio zrobiłem RTG kręgosłupa i niewiele się dowiedziałem od lekarza rodzinnego tylko coś w stylu "ćwiczyć, ćwiczyć" Jest się czym martwić na taki wynik badania?? Nieduża prawoboczna skolioza kręgosłupa lędźwiowego, lewostronna lumbalizacja S1. Nieduże osteofity na krawędziach trzonów L1-L2. Wysokość trzonów i tarcz międzykręgowych zachowana.

Ciężko ocenić nie widząc RTG i nie badając pacjenta ale z opisu wynika, że są początkowe zmiany zwyrodnieniowe bez istotnych odchyleń.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch