Co oznacza wynik RTG kręgosłupa szyjnego u 28-latka?

Proszę o wyjaśnienie opisu do zdjęcia RTG kręgosłupa szyjnego Nieznaczne lewoboczne wygięcie oraz kyfotyczne ustawienie kręgów C3-C7. Zwężenie szpary m/k C4/C5. Brzeżna osteofitoza trzonów kręgowych. Dziękuję i pozdrawiam

Witam. Opis wskazuje na chorobę skrzywienie i niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.