Kyfotyczne ustawienie kregów C3-C6 oraz zwężenie szpar m/k
Dzień Dobry .Bardzo bym prosiła o opinie mojego wyniku badań rtg kręgosłupa szyjnego .Zdjęcie rtg wskazują kyfotyczne ustawienie kregów C3-C6 oraz zwęrzenie szpar m/k C4/C5 i w mniejszym stopniu C3/C4, C5/C6, C6/C7.Przodozmyk kręgu C3.Brzeżna osteofitoza trzonów kręgowych. Bardzo bym prosiła co mi grozi .Z powżaniem Monika  mam 38 lat

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego. Wynik powinien jednak zostać oceniony przez lekarza, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.