Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kyfotyczne ustawienie odcinka szyjnego

Kyfotyczne ustawienie odcinka szyjnego.Na poziomach C4/C5 i C5/C6 widoczne posrodkowo-dwuboczne przepukliny krazkow miedzykregowych oraz osteofity w stawach Luschki po stronie prawej.Uciskaja one worek oponowy i zwezaja otwory miedzykregowe z modelowaniem prawego korzenia C6.Degeneracyjne obnizenie wysokosci i sygnalu krazka C5/C6.Na poziomach C6/C7 i C7/Th1 stwirrdza sie posrodkowe protruzje krazkow,modelujace worek oponowy.To wynik MR kr.szyjnego.Czy to powazne? Jestem po wypadku. Marzena
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,
opis Pani MR świadczy o wcześniejszych problemach w odcinku szyjnym. Słowo "wypadek", nie mówi zupełnie nic. Odnosząc się do samego opisu: nie nie należy tego bagatelizować. Jeśli ma Pani dolegliwości neurologiczne takie jak drętwienie prawej ręki, zawroty głowy, rdzę udać się niezwłocznie do ortopedy/neurologa, lub dobrego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy