Co oznacza wynik RTG płuc przy astmie?

Witam . Od kilku lat choruję na astmę oskrzelowa alergiczna biorę leki symbicort turbuhaler 320 pulmicort turbuhaler 200 milukante 10 mg oprócz tego clatra 20 mg i pronalsal w aerozolu . Mam nadwrażliwość na zapachy dym tytoniowy nie raz zdarza mi się brak tchu i przy tym kaszel i wymioty mam również tak gdy podniosę coś ciężkiego . Czy może ktoś napisac od czego tak się dzieje czy leczenie powinno być inne . Kiedyś z RTG wyszło mi drobne zrosty i zwłóknienia u podstawy lewego płuca ale lekarz rodzinny powiedział że to od jakiejś infekcji z przeszłości . Na TK z kontrastem nie wyszły mi te drobne zrosty i zwłóknienia.

Czasami na obrazie RTG nie uzyskuje się pełnego upowietrzniania miąższu płucnego i stąd taki obraz. Trzeba pamiętać o wzięciu leków przed badaniem i porządnym nabraniu powietrza.