Co oznacza wynik TK 11-letniego dziecka?

Wynik tk 11 latka czy oznacza coś złego? Komórki siłownia obustronne prawidłowe nie duże zmiały śluzówki w komórkach siłownia lewych tylnich masywne zacienie w całości prawej zatoki szczekowej z nieznacznego stopnia jej rozdeciem z niedroznosca ujscia prawego kompleksu ujscia przewodowego poza tym polipowate zgrubienia w prawej jamie nosowej o wymiarach 10mm ×13.5mm w części środkowo górnej prawej jamy nosowej lewa zatoka szefowa prawidlowa lewe ujście kompleksu ujscia wody przewodowego drobna nieznacznego stopnia skrzywienie przegrody nosa w stronę lewa wypukle proszę o pomoc czy dzieje się coś złego?

Witam serdecznie,

Wynik badania przemawia za procesem zapalnym. Jednakże przyczyn może być wiele. Należy wynik badania skonfrontować z obrazem klinicznym oraz innymi badania dodatkowymi.
Wskazana konsultacja z lekarzem laryngologiem.

Pozdrawiam.