Co oznacza wynik TK głowy po wypadku komunikacyjnym?
Witam. W dni dzisiejszym miałam wypadek samochody. Bolala mnie głowa i chciało mi się wymiotować więc wezwano karetkę. Przeprowadzili mi tomografie komputerowa. I opis badania zawiera (kostniak o wym. 19x13.mw sitowiu po prawej stronie) co to oznacza? Bo lekarz który mnie prowadził nic o tym nie wspomnial

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Kostniak to zmiana łagodna, nie spowodowana wypadkiem komunikacyjnym, u Pana wykryta przypadkowo. Generalnie kostniaki mogą dawać objawy bólowe, które ustępują po NLPZ-ach. Leczenie zależy od lokalizacji i nasilenia objawów, ale najczęściej polega na chirurgicznym wycięciu zmiany. Może Pan zgłosić się do lekarza aby dowiedzieć się jak powinno wyglądać postępowanie w Pana przypadku.