Co oznacza wynik TK krzyżowej części kręgosłupa?

Witam dziś miałam tomografie kręgosłupa odcinek lędźwiowo - krzyżowy wizyte mam w srode a chciałabym coś już wiedzieć. I opis jest taki: niewielkie wałowate wyciągnięcia krawędzi przednich i tylno-bocznych oraz sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów lędźwiowych na poziomie L4/L5 i L5/S1. Na tych poziomach tylne równomierne uwypuklenia krążków międzykręgowych na głębokość do 3mm, które modelują worek oponowy i przylegają do nerwów rdzeniowych obustronnie w otworach międzykręgowych. Z góry dziękuję za odpowowiedź :)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Krążki międzykręgowe (tzw. dyski) uwypukliły się, przez co uciskają na rdzeń kręgowy, co może być przyczyną dolegliwości bólowych kończyn dolnych.