Co oznacza wynik TK płuc 50-latki?

Witam -bardzo proszę o interpretację wyników tk płuc.na pograniczu segmentów 2i3gornego płata widoczny metaliczny cień szwu łańcuszkowego oraz nieregularny obszar przymgkenia miąższu śr.ok 15mm z widocznym w jego tle cieniem pojed. Oskrzelików i drobnych naczyń.drobne zwóknienia w obrębie płata środkowego oraz segmentu 5języczka.niewielkie obszary przymgkenia miąższu u podstawy obu dolnych płatów oraz niewielkie podopłucnowe zagęszcz.miaższowe przy tylnej ścianie klatki piersiowej w poziomie obu płatów dolnych częściowo o wyglądzie zwłóknień częściowo o wyglądzie drobnych zmian hydrostatycznych.

Aby móc zinterpretować wynik badania, niezbędne są dane kliniczne o pacjencie. Dlatego proszę z wynikiem udać się do swojego lekarza prowadzącego, który zlecił wykonanie badania i prowadzi diagnostykę.