Co oznacza wynik TK płuca?
Proszę o wyjaśnienie wyniku,Badanie TK: W segmencie 5 płuca lewego widoczne są zagęszczenia najpewniej zapalno-niedodmowe.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Tak jak w opisie napisał radiolog czyli badanie zobrazowało najprawdopodobniej zmiany zapalne w płucu. Dlatego wskazana jest pilna konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub lekarzem rodzinnym celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.