Co oznacza wynik TK płuca?

Proszę o wyjaśnienie wyniku,Badanie TK: W segmencie 5 płuca lewego widoczne są zagęszczenia najpewniej zapalno-niedodmowe.

Witam serdecznie,

Tak jak w opisie napisał radiolog czyli badanie zobrazowało najprawdopodobniej zmiany zapalne w płucu. Dlatego wskazana jest pilna konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub lekarzem rodzinnym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.