Jakie są szanse na wyleczenie boreliozy przy moim wyniku badania?

Wystąpił u mnie rumień wędrujący, oprócz tego uczucie swędzenia, palenia, pieczenia. Zrobiłam test i IgG wyszło 54,47. Wiem, że to jest borelioza, ale mam pytanie dotyczące tego wyniku. Co oznacza jego wysokość i jakie są szanse wyleczenia?

KOBIETA ponad rok temu

Przeciwciała klasy IgG pojawiają się około 4-6 tygodni od zakażenia, osiągają szczyt w 4-6 miesiącu i pozostają dodatnie przez wiele lat.

Pani wynik potwierdza, że doszło do zakażenie boreliozą w przeszłości (min. 4-6 tygodni wstecz). Nie wiemy jednak na jego podstawie kiedy dokładnie, tu pomocny jest wywiad, moment pojawienia się objawów klinicznych.

Wysokość wyniku nie koreluje z przebiegiem choroby. Przy prawidłowo dobranej antybiotykoterapii szanse na wyleczenie we wczesnym stadium choroby, w krórym jest Pani, są duże.