Co oznacza zaczerwienienie po usunięciu paznokcia?

Witam. Dwa miesiące temu miałam usuwany chirurgiczne paznokieć u ręki (zanokcica). Paznokieć urósł już na 3/4 długości, ale ostatnio zauważyłam, że wał paznokcia jest czerwony i skora jest napięta. A paznokiec w tym miejscu i lekko pod skórą jest sino-zielony. Czym to jest spowodowane?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Mogą to być objawy zakażenia. Powinien Pan udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego.