Co oznacza zapis w badaniach holtera ST?

1. Jako wniosek z badania holtera otrzymałem "ST jak w zespole przedwczesnej repolaryzacji". Kardiolog stwierdził, że to nie jest choroba. Natomiast interesuje mnie co to dokładniej oznacza? Czy może to mieć jakiś związek z nierówną pracą serca? Maksymalne uniesienie ST 1.75. 2. Holter pokazał też maksymalne obniżenie st -1.2., pojawiło się ono w trakcie trwania wysiłku fizycznego podczas jazdy na rowerze treningowym. Czy taki epizod jest czymś normalnym?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jeśli byłoby coś niepokojącego to lekarz badający napewno by poinformował i zalecił dalsze postepowanie