Co oznacza zasinienie i zaczerwienienie okolicy uszkodzenia ścięgna?
6 tyg temu zerwałem prostownik dalszego paliczka w trzecim palcu , zastosowałem leczenie zachowawcze przez usztywnienie . Obecnie staw jest bolesny przy próbie poruszania i zasiniony lekko , widoczne lekkie wybroczyny . RTG nie wykazuje uszkodzeń kości .Poczekać do pełnych 8tyg unieruchowienia czy próbować rozruszać staw? Co oznacza zasinienie i zaczerwienienie okoicy uszkodzenia ścięgna , wraz z lekką bolesnością?

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
zaczerwienie, ucieplenie oraz bolesność świadczą o zapaleniu stawu. proszę udać się pilnie do lekarza.