Co oznaczają badania hormonalne 26-latki?

Witam, mam 26 lat, staramy się z mężem o dziecko. Choruję na niedoczynność tarczycy (przyjmuję Eutyrox). Odkad zaczelam przyjmowac Eutyrox, moj cykl sie uregulowal (29-31 dni). Jednak ostatni cykl był inny - w dniach w których powinnam dostac okres pojawilo sie tylko malutkie krwawnie w jeden dzien a przez nastepne 2 dni brazowe, brudne plamienie. Równe 2 tyg. później pojawiło się krwawienie wyglądające na okres, chociaż dość skąpe. W 4 dniu tego cyklu zrobiłam badania hormonów, których proszę o interpretację: Prolaktyna (PRL) (N59) - 18,9 ng/ml (norma:4,8 — 23,3), Folikulotropina (FSH) (L65) - 10,6 mIU/ml (normy:3,5 - 12,5 Faza folikularna 4,7 - 21,5 Faza owulacji 1,7 - 7,7 Faza lutealna 25,8 - 134,8 Po menopauzie) Estradiol (E2) (K99) - 40,80 pg/ml (normy: Faza folikularna: 12,5 - 166 Faza owulacji: 85,8 - 498 Faza lutealna: 43,8 - 211 Po menopauzie: 0,0 - 54,7)

Lek. Michał Lenard

Wyniki badań są w normie. Deregulacja cyklu mogła nastąpić z wielu przyczyn np. infekcji, stresu, zwiększenia zapotrzebowania na Euthyrox. Pozdrawiam!