Co oznaczają bóle po laparoskopii diagnostycznej?

Witam, Miesiąc temu miałam robiona laparoskopie diagnostyczna, rany sie dobrze zagoiły i wszystko było dobrze. Ale od kilku dni mam bóle brzucha, podbrzusza, temp 37.5. I wczoraj zauważyłam wydzielinę z pepka. Ci to kozę być? Czy powinnam sie zglosic do lekarza?

Lek. Wojciech Zygmunt

Powinna się pani zgłosić do lekarza. Nawracające stany podgorączkowe/gorączkowe oraz ropna wydzielina z okolic rany pooperacyjnej lub drenu mogą świadczyć o rozwoju ropnia wewnątrzbrzusznego i należy to koniecznie wykluczyć.