Co oznaczają bóle podbrzusza i krocza?

Witam , mam problem który ciągnie się okresowo, ale ostatnio pojawia sie coraz częściej , odczuwam bole przy oddawaniu moczu, taki okropny skurcz całego podbrzusza a nawet krocza. Oprocz tego raz na jakis czas boli mnie oklica odbytu, zwlaszcza przy siedzeniu..zdarza sie tez ze krwawie przy wyproznianiu. Jedyne badanie jakie mialam w tym kierunku to badanie ogolne moczu, posiew ktory nic nie wykazał, morfologia ok , dodam ze choruje na zapalenie autoimunologiczne tarczycy prawdopodobnie hashimoto, po moich dolegliwosciach jelitowch i bólach podbrzusza lekarka stwierdziła zespol jelita drazliwego ..czy to mozliwe ze te wszystkie dziwne dolegliwosci bolowe miednicy mniejszej, nieregularny okres , zjd mają związek z hashimoto ? kobieta 30 lat

Witam. Przy niedoczynności tarczycy spowodowanej chorobą Hashimoto mogą występować nieregularne miesiączki oraz zaparcia, które poprzez podrażnienie śluzówki jelit mogą dawać podkrwawianie z przewodu pokarmowego. Jest to jednak tylko jedna z przyczyn. Konieczne jest wykluczenie innych chorób w tym chorób zapalnych jelit. Wskazane jest wizyta u lekarza, pogłębienie diagnostyki, w tym m.in. wykonanie usg brzucha, konsultacja ginekologiczna i proktologiczna.