Co oznaczają bóle stawowe?

Witam, Od kilku lat męczy mnie ból stawów i mięśni. Nie wiem czy jest to powiązane ale jeden problem polega na tym, że jeśli jestem zmęczona pracą bądź niewyspaniem bolą mnie praktycznie wszystkie stawy i mięśnie. Najbardziej ból doskwiera mi w dłoniach i stopach ale całe ramiona i nogi też bolą a palce dloni są bardzo sztywne. Ciężko jest mi wtedy cokolwiek robić a nawet wejść po schodach. Doskwiera mi też ból karku i dolnej części kręgosłupa, te części strzelają przy poruszaniu. Taki ból utrzymuje się kilka dni aż wyśpię się dobrze przez kilka dni ale tak naprawdę to nie pamiętam dnia kiedy nie czułam tego bólu i nie byłam zmęczona cały czas niezależnie ile śpię. Kolejny problem to pojedyncze stawy dłoni, które raz na jakiś czas (jak teraz) okropnie bolą i nie mogę nimi ruszyć. Jest to ból stały ale o zróżnicowanej sile, tzn chwilami boli bardziej i nie mogę ruszyć palcem, później nie boli wcale ale w jednej chwili zaboli tak mocno, że upuszaczam cokolwiek mam w dłoni. Często zdarza się mocny, przeszywający ból kiedy np trzymając widelec nacisnę ten staw. Ból jest okropny. Jestem fotografem więc zdaza się, że trzymam ciężki aparat przez 11h, później przez kilka dni nie jestem w stanie nic zrobić. Ale bóle pojawiają się niezależnie czy używałam dłoni do pracy, są to nie tylko dłonie jaj zaznaczyłam. Dłonie i stopy czasem puchną ale nie zawsze gdy mam taki duży ból co mnie zastanawia. Ból stawów pojawia się także zawsze gdy jakaś część ciała jest długo nieruchoma a już nie daj Boże na jakiś staw był nacisk. Mam 37 lat i nie biorę żadnych leków.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego po wstępnej diagnostyce laboratoryjnej będzie można coś więcej powiedzieć