Co oznaczają ciągłe wdęcia i gazy u oso by będącej na diecie?

Witam, mam 19 lat, od ok 3 lat męczą mnie ciągłe wzdęcia, gazy, niestrawności po właściwie każdym posiłku - brałam po uwagę alergię na gluten, laktozę, niestety po ich odstawieniu nie było wielkich zmian, brałam pod uwagę candidę, więc stosowałam diety przeciwgrzybicze i też efektów długotrwałych nie było, byłam nawet na diecie Ewy Dąbrowskiej, po której również nie zauważyłam zmian. Bardzo chciałabym zbadać jelita, ale trzeba mieć skierowanie i długo czekać, a ja nie mam tyle czasu. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

zgłosić się do lekarza gastroenterologa i kierować się jego zaleceniami.