Co oznaczają duszności i kłucie w gardle?

Witam, od paru miesięcy mam ucisk w gardle duszność biore leki na astme symbicort turbuhaler 320 millukante i lel na alergie telfast 120, gdy mam atak fukam ventolinem atroventwm i nic to na mnie nie działa dlaczego? Ale gdy wezme hydroxyzyxne zaraz zasypiam i przechodzi o co tutaj chodzi czy to astma czy nerwica ( jestem osoba bardzo nerwowa ojciec alkoholik ) jak to sprawdzic czy to naprawde astma dodam ze spirometria ostatnio robiona wyszla podobno nie dobrze ale byla robiona podczas duzych dusznosci i brania antyb. , id lat wmawiają mi astme a nigdy nie miałam swistow leki na astme nie reagują, podpoqoecie cos? Aha mam jeszcze przewlekly stan zapalny zatok obrzeki w nosie i czesti chrypke ucZucie czegos w gardle jak by flegmy którą odpluwam

Witam,
jeśli po lekach przeciw/astmatycznych nie ma poprawy, a jest po Hydroxyzynie - możliwe, ze objawy spowodowane są zaburzeniem lękowym, w takim przypadku zalecana jest konsultacja psychiatryczna, szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz kompleksowe leczenie, włączając psychoterapię w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie