Co oznaczają grudki na szyi u dziecka?

Dzien dobry moje 4 tyg dziecko dostalo drobnych krostek na szyji twazy i glowce dodatkowo na czole od kilku dni ma zolte szorstkie twarde grodkowate krostki a raczej caly plac krostki sa suche zrogowaciale prosze o porade mieszkam w holandi a tutaj wszystko jest normalne zdaniem lekarza prosze o pomoc pozdr

Trudno na podstawie samego opisu zmian skórnych jednoznacznie postawić rozpoznanie. U noworodków tego typu zmiany mogą pojawiać się w przebiegu np. rumienia toksycznego noworodków, trądziku noworodkowego, czasem podobnie wyglądają prosaki lub rozpoczynające się w tym okresie dziecięce łojotokowe zapalenie skóry. Nie można rownież wykluczyć zmian alergicznych lub podrażnieniowych ( wywołanych np. stosowaniem nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji). Z uwagi na to, ze dziecko jest maleńkie proszę zgłosić się do lekarza, aby na podstawie oceny zmian skórnych zalecił odpowiednie postępowanie.