Co oznaczają krwawienia z nosa u starszej osoby?

Moja mama ma 82 lata ,czesto ma krwawienia z Nosa ,czym to jest spowodowane ,Jak mozna jej pomoc

Szanowna Pani,
trochę za mało danych żeby móc odpowiedzieć na Pani pytanie. Czy Pani mama bierze jakieś leki przeciwkrzepliwe ("rozrzedzające" np Warfin, Xarelto
Pradaxa lub inne)? Czy bierze aspirynę (np. Acard)? Czy kontroluje ciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie może być przyczyną)?
Czy były ostatnio robione badania- morfologia krwi i czasy krzepnięcia? Jak Pani widzi nie da się od razu odpowiedzieć.
Krwawienia z nosa mogą też wynikać po prostu z wysuszenia i podrażnienia śluzówki nosa, ale u starszej osoby zazwyczaj przyczyniają się do tego inne choroby lub leki.
Pozdrawiam ASzS