Co oznaczają liczne nakładające się ogniska wzmożonej echogeniczności?

Tarczyca o wymiarach prawy 21*17*48mm Lewy 9*11*31mm Miazsz niejednorodny o wzmożony przepływie naczyniowych, w PPliczne nakładające się ogniska wzmożonej echogenicznosci śr do 05 mm poza tym w obu płatkach widoczne są nieregularne obszary hypoechogeniczne śr do 3 mm. Wizyta za kilka tyg co to oznacza

Lek. Wojciech Zygmunt

Obraz USG wskazuje najpewniej na liczne nacieki zapalne w obrębie miąższu tarczycy. Najpewniej świadczy to przewlekłym zapaleniu tarczycy. Warto wykonać również oznaczenia hormonalne (TSH, fT3, fT4) oraz wykonać badanie przeciwciał przeciwtarczycowych (anty-TPO, anty-TSHR). Pozdrawiam i życzę zdrowia.