Co oznaczają moje objawy i uczucie zimna na dłoniach i stopach?

Dzień dobry, Od kilku miesięcy czuje zimno głównie w dłoniach i stopach. Wrażenie mam że drzy mi ciało. Do tego dochodzą bóle głowy z tyłu (potylica) jest to pulsujący ból. Ciśnienie mierze regularnie i ostatni pomiar wykazał podwyższone ciśnienie tj. 135/95 Czuje też przyspieszone bicie serca. Badał mnie neurolog i nic.Miałam echo serca też nic. Badania w nie nie.

Witam! Opisywany przez Panią obraz kliniczny dość często pojawia się przy zaburzeniach emocjonalnych (nerwicowych). Wyniki badań laboratoryjnych są w tych przypadkach prawidłowe. Odczuwane objawy mogą się nieco zmieniać. Najbardziej nieznośnym objawem jest obawa, lęk, poczucie zbliżającej się tragedii itp. "Dotknięty" czymś takim człowiek często się dodatkowo "nakręca" (z powodu lęku), stąd się bierze wrażenie nasilania się objawów. Jeżeli idzie o bóle głowy to także mogą być to bóle napięciowe (słabo reagują na typowe leczenie p/bólowe). Najlepiej sprawdzają się w leczeniu tych dolegliwości psychiatrzy i psycholodzy. Powodzenia W. Łuczkowski.