Co oznaczają moje wyniki EEG?

Proszę o opinie na temat następującego wyniku eeg: Czynność podstawowa to miernie/mało regularny rytm alfą o częstotliwości 10,3 Hz i amplitudzie do 32 uV. Czynność szybka beta w okolicach przednich. W okolicach skroniowych domieszka miernie licznych ogolić. Na tym tle rejestrujemy w okolicach skroniowo ciemieniowo potylicznych obustronnie o zmiennej przewadze stron samoistne napadowe wyładowania pojedynczych i w seriach poronnych zespołów iglica fala wolna delta w otoczeniu iglic. Fotostymulacja prowokuje salwy iglic i fal ostrych z nielicznymi poronnymi zespołami iglica fala wolna delta. Hiperwentylacja również nieznacznie prowokuje salwy napadowe pojedynczych poronnych zespołów iglica fala wolna delta- częściej prawostronnie. Reakcja zatrzymania obecna. Orzeczenie: Miernie/ mało regularna czynność bioelektryczna z duża domieszka czynności ostrej - niewielkiego stopni zmiany rozsiane- z niewielkiego stopnia samoistnymi zmianami napędowymi w okolicach skroniowych - salwy poronnych zespołów iglica fala wolna delta z wieloiglicami nieznacznie nasilane i prowokowane przez FS i HS. Porównanie do badania z 2016 : Pogorszenie zapisu. Ujawnienie się zmian napędowych, zaostrzenie czynności. Dodam ze od 7 roku życia mam migreny, mam dosyć duże problemy z zasypianiem i nieregularny sen i kiedyś na rezonansie wyszła mi mała torbiel szyszynki. Przed tym badaniem eeg zupełnie nie mogłam zasnąć i poszłam dosyć zmęczona. Badanie wykonywałam w przeszłości kilkukrotnie i raz wychodziło lepiej, raz gorzej, neurolodzy twierdzili ze to wynik zaburzeń snu lub stresu związanego z badaniem (w samym momencie rozpoczęcia badania odczuwam duży stres i niepokój). Teraz boje się, ze mogę mieć padaczkę (w zeszłym tygodniu zemdlałam i uderzyłam twarzą o posadzkę- pierwsza taka sytuacja w życiu, byłam na sorze, pozostałe badania (tomografia, rtg) były w porządku), ciśnienie bardzo niskie. Prowadzę normalny tryb życia, pracuje, robię doktorat, staram się regularnie ćwiczyć. Mam umówiona wizytę u neurologa i skierowanie do szpitala na pełna diagnostykę, ale bardzo proszę o opinie, z góry dziękuje.

Ważne OBJAWY I PACJENT! Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog