Jak ocenić ten wynik EEG u 45-latka?

Byłbym wdzięczny za pomoc w interpretacji wyniku badań EEG: Czynność podstawowa to zwolniony miernie/mało rytm alfa częstotliwości 8,8 Hz i amplitudzie do 36 uV z propagacją rytmu alfa do okolic centralnych i przednich. Nie dostrzegamy czynności szybkiej beta. W okolicach skroniowych miernie liczna domieszka fal theta 7-7,6 Hz średnio napięciowych do grup i serii fal alfa. Na tym tle rejestrujemy w okolicach skroniowo ciemieniowo potylicznych obustronnie o zmiennej przewadze stron - częściej lewostronnej - niewielkie napadowe salwy ostrych fal theta 6-7 Hz wyżej napięciowych od tła. Fotostymulacja wyraźnie nasila i prowokuje salwy napadowe lewostronne. Hiperwentylacja słabiej niż FS prowokuje salwy napadowe o zmiennej przewadze stron. Reakcja zatrzymania obecna.

Witam! Nie znam przyczyny skierowania na badanie, ani stanu klinicznego. Każdy specjalista od EEG interpretuje "nieco po swojemu" opisywane badanie. Z przedstawionego opisu można wywnioskować, że jest tendencja do obniżenia progu drgawkowego. Reakcja po próbach aktywacyjnych, szczególnie po fotostymulacji. Moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie do wykonania kolejnego badania, na innym sprzęcie, może też niech zinterpretuje inna osoba. EEG jest tylko badaniem dodatkowym i to niezbyt precyzyjnym. Powodzenia W. Łuczkowski.