Co oznaczają nieco zaostrzone krawędzie tylne i boczne trzonów C5 i C6?
Ból szyi i lewej rękiBadanie MR Wyprostowana lordoza szyjnaZwężenie krążka C5/C6 z wypukliną tylną szerokopodstawną modelującą worek oponowy równomiernie spłycając przedrdzeniową rezerwę płynową.Towarzyszą jej nieco zaostrzone krawędzie tylne i boczne trzonów C5 i C6Na poziomie C6/C7 kolejna wypuklina szerokopodstawna tylna z przewagą od lewej strony zwęża otwór międzykręgowy lewy i uciska worek oponowy centralnie oraz na lewo od linii pośrodkowe modeluje korzeń rdzeniowy lewy wewnątrzotworowo.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Ważniejsze niż zaostrzone krawedzie są wpukliny które uscikaja worek oponowy a tym samym powodują bóle szyi. Sugeruję wizytę u neurochirurga oraz poradni Rehabilitacyjnej.
Pozdrawiam