Co oznaczają nitki krwi w wydzielinie?

Mam 35 lat. Kilka razy w roku pojawią mi się około 12-15 dnia cyklu w wydzielinie z dróg rodnych cieniutkie słabo widoczne nitki krwi. Co to jest? Za każdym razem chodziłam z tym do lekarza, zawsze mówiono mi, że jest wszystko dobrze. Teraz też mam takie plamienia, pół roku temu w trakcie takich plamień miałam robiona cytologię, usg - wyszły prawidłowo. Mam już dość chodzenia do lekarza po kilka razy w roku, co mi może być? Chciałam też zapytać, czy polipy szyjki macicy są niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli chodzi o opisaną wydzielinę podbarwioną krwią to możemy mieć do czynienia z tzw. krwawieniem okołoowulacyjnym.

Dzieje się tak, kiedy podczas owulacji dojrzewający pęcherzyk pęka powodując niewielkie krwawienie.
Jeżeli zostały przeprowadzone wspomniane przez Panią badania i wszytko jest w porządku, to nie ma się czym martwić.

Polipy dróg rodnych często bywają niegroźne.
Zawsze jednak muszą być ona skontrolowane przez lekarza, gdyż mamy wiele typów polipów.
Mogą być zapalne, regeneracyjne lub nowotworowe. To z którym mamy do czynienia stwierdza lekarz poprzez badanie i biopsję.

Często polipy bywają łagodne i nie dają żadnych objawów, ale o tym czy trzeba je usunąć czy pozostawić bez ingerencji decyduje lekarz.

Pozdrawiam!