Co oznaczają odbijania i przelewania w brzuchu?

Od ok 2 lat mam wzdęcia, odbijania ,przelewania w jelitach i tak jakby bóle dławicowe/ nie podczas wysiłku/.Stolec ok.W nocy nie ma problemu.Ostatnio coraz częściej jak mam wzdęcia to mam arytmię serca.Badanie kalproktyny 35, vit b12ikwas foliowy,TSH,,CRP oraz USG jamy brzusznej wszystko ok.Kolonoskopia z wycinkiem wykazała zapalenie mikroskopowe limfocytowe >20/100 enterocytów błony śluzowej jelita grubego małego stopnia.Prawidłowy obraz jelita grubego.Gastroskopia -przepuklina rozworu przełykowego ok 2cm;żółciowe zapalenie żołądka.Test wodorowy z laktulozą -brak cech SIBO.zalecono :xifaxan 200x2 przez 14 dni,debridat100 3x1,mesopral40x1,ranigast 150 x1,laktifor 1x1.Po miesiącu stosowania nie ma poprawy.Mam 65 lat ,ciśnienie w normie,biorę od kilku lat omnoc ocas i suplementy oraz zioła na wzdęcia .Stosowałem dietę FODMAP przez dwa miesiące i obecnie znowu do niej wróciłem .Najgorsza jest ta arytmia tylko jak są wzdęcia.Czy zrobić jakieś testy na alergie pokarmowe lub nietolerancje lub inne badania.Pozdrawiam. Lipaza i amylaza w normie.Nie mam zgagi.

Lek. Tomasz Budlewski

a jak prezentuje się ekg? Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu i zapoznaniu się z dotychczasową diagnostyką będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne. Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.