Forlax a wzdęcia brzucha

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z zaparciami. Lekarz przepisał mi Forlax 1x1 w saszetce na zaparcia. Niestety po zażyciu Forlaxu mam wzdęty brzuch i nie czuję się najlepiej. Po każdej dawce Forlaxu mam wzdęcia, bez względu na to co zjadłem w ciągu dnia. Forlax ma wiele opinii i można go kupić w przystępnej cenie, ale skutki uboczne utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Czy lek Forlax można zamienić na Laktulozę? Zażywam również tabletki Emanere 20 mg na refluks, Essentiale forte na stłuszczoną watrobę 3x2 oraz Colon C 2x po łyżeczce na zaparcia. Niestety to mi nie pomaga. Czy można dołożyć Laktulozę do wymienionych leków? Czy to będzie bezpieczne i nie wywoła większych szkód z jelitami? Zależy mi na podobnym działaniu jakie ma Forlax, ale bez problemów ze wzdętym brzuchem i niekomfortowym uczuciem pełności. Zamiana Forlaxu na Laktulozę będzie dobrym pomysłem?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Czy kiedyś już stosował Pan laktuloze? Sądzę że może Pan zmienić jeżeli nie ma Pan galaktozemii, nadwrażliwości na laktulozę lub pośrednie produkty, preparatu nie powinno stosować gdy pojawiają się nagłe bóle brzucha oraz niedrożność jelit.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pan włączyć Laktulozę w małej dawce, na początek 15 ml. W razie utrzymywania się objawów - kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam