Powiększony brzuch, wzdęcia i zaparcia a ciąża

Problem polega na powiększonym brzuchy - podbrzuszu . obawiałam ze ze to ciaza ale zrobiłam testy i wyszly negatywnie . wiec nie wiem co to może być . gdy cos zjem czuje się pełna , jakbym miała cos w brzuchu . czasem mam zaparcia . brzuch wygląda jakbym była w ciąży .A i jak tak uciskam brzuch wydaje mi się ze po prawej stronie jakby cos jest - twardsze proszę o pomoc .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaparcia, wzdęcia oraz uczucie pełności mogą wynikać z niewłaściwego odżywiania. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Powinna Pani zastosować dietę lekkostrawną bogatoresztkową. Jeśli dolegliwości nie ustąpią po zmianie nawyków żywieniowych to konieczna będzie wizyta u lekarza.