Powiększony brzuch i zaparcia a stres

moj problem polega na tym ze powiekszyl mi sie brzuch i to dziwnie bo od samego dolu , tak jakbym byla w ciazy , ale zrobilam 4 testy kazdy z tygodniowym odstepem czasu i wyszly wszytskie negatywnie i tez bylam u ginekologa ale stwierdzil ze ciazy nie ma . ostatnio zylam w bardzo duzym stresie , czy to mozliwe ze to dlatego brzuch mi sie powieksza ? na wadze nic nie przybralam . pojawiaja sie tez zaparcia . i wydaje mi sie ze jelito jest jakby powiekszone po prawej stronie . co mo jest ? ciaza ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ciążę możemy właściwie wykluczyć. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos powiększenia obwodu brzucha, skoro Pani nie przytyła, to znacznie bardziej prawdopodobne są zaparcia czy też inne schorzenia przewodu pokarmowego. Proszę udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie.