Powiększony brzuch a negatywny wynik testu ciążowego

czy napewno to nie ciaza ? powieksza mi sie brzuch od samego dolu . bylam u ginekologa 9 tygodni po stosunku . i stwierdzil ze nie ma ciazy . zrobilam 5 testow , kazdy z tygodniowym odstepem czasowym i wszytskie ywszly negatywnie . okres tez mialam . czy aby napewno nie jestem w ciazy ? bo od czego innego moze sie jak powiekszac brzuch od samego dolu ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ciążę bez wątpienia możemy wykluczyć. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos powiększenia obwodu brzucha to może być to skutek wzrostu masy ciała lub też objaw wzdęcia jelit. W celu ustalenia konkretnej przyczyny sugeruję konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.