Powiększony brzuch u dołu a ryzyko ciąży

brzuch powieksza mi sie od samego dolu i to bardzo,wyglada jak ciazowy,ale 5testow kazdy robiony z tyg.odstepem wyszly negatywnie,okres mialam u ginekolga bylam9 tyg.po stosunku i mialam usg podbrzusza,natrzadow i podobno ze ciazy nie ma<CZY GINEKOLOG NIE ZAUWAZYL?Gdy cos zjem mam uczucie pełnosci,a nawet jak napije sie wody niegazowanej to mam dziwne uczucie w zoładku.kal oddaje ciezej niz wczesniej.na wadze nic nie przybrałam,a brzuch sie powieksza.gdy naciskam kolo pepka to boli. CIAZA?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ciążę bez wątpienia możemy wykluczyć. Opisane zaś zaburzenia przewodu pokarmowego, w tym w szczególności zaparcia, jak najbardziej mogą być przyczyną powiększenia obwodu brzucha. Sugeruję konsultację z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.