Co oznaczają odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem?

Wynik cytologii Za ile kontrola i czy powinnam iść do lekarza? Witam, Dostałam wynik cytologii: Wszystko wydaję się w normie,lecz zastanawia mnie jedno. Inne zmiany nienowotworowe: odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem (łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi) Obraz cytologiczny odpowidada grupie II wg systemu Papanicolaou/ Co to znaczy? Czy powinnam zapisać sie do lekarza? W dniu pobrania cytologii miałam zapalenie pęcherza.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa gdy konieczne jest leczenie