Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają polipy wstępnicy?

Witam Moja mama lat 58 odbyła badanie kolonoskopię-kontrolnie. Wykryto u niej we wstepnicy 3 płaskie polipy 8-9 mm (flat adenoma) które usunięto i przekazano do badania hist. Wynik za 3 tyg. Po odebraniu wyniku ponownie ma się umówić na wizytę na ponowną kolonoskopię. Dlaczego . Czy takie polipy swiadcza o tym że jest to nowotwór? Mama w ostatnim czasie bardzo schudła. Czy mamy się niepokoić? Dlaczego musi być wykonana kolejna kolonoskopia? Jakie jest ryzyko że to nowotwór?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Zalety gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Odpowiedź na Pana pytania będzie możliwa dopiero po odbiorze wyników badania histopatologicznego. Czasem zaleca się ponowną kolonoskopię, gdy nie uda się usunąć wszystkich polipów w trakcie jednego zabiegu... Wszystko też zależy od stanu klinicznego Pana mamy. Myślę, że lekarz prowadzący będzie w stanie precyzyjniej odpowiedzieć na Pana pytania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy