Co oznaczają powiększone węzły chłonne przy żuchwie i pęcherzu?

Witam Około miesiąc temu wyczułem węzły chłonne. Na boku szyi, raczej przy rzuchwie. Na jednej stronie wyczuwam dwa niewielkie i jeden troszkę większy. Na drugiej tylko jeden, przy kącie rzuchwy. Wszystkie węzły są: niebolesne i ruchome. Myślę, że około 1cm. Dodatkowo wyczuwam węzły, również ruchome, przy pęcherzu. Byłem u lekarzy POZ, którzy twierdzili, że to na pewno nie chloniak, a raczej odczynowe węzły. Miałem morfologię pełną z rozmazem i badanie moczu. Czy jest powód do niepokoju?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli wyniki badań są w normie, nie ma innych objawów to zapewne węzły odczynowe. Warto też sprawdzić zęby czy wszystkie są wyleczone ewentualnie USG tych węzłów.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A jak wyglądają powyzsze wyniki? Proponuje udac sie do lekarza ponownie