Co oznaczają silne skurcze w 40 tygodniu porodu?

Witam, żona w 40tyg została przyjęta na oddział do porodu, wieczorem miala spore skurcze zgłosiła to i przyszedł lekarz, podali zastrzyk i skurcze przeszly. Dzis 41 tydzień a skurczy praktyczniebbrakbi przekładaja jaką kolwiek chęć pomocy wywołania porodu. Oddzial nie cieszy sie najlepsza oponia wsrod pacjentow pytanie czy takie czekanie jest normalne?

Lek. Michał Lenard

Postępowanie zależy od wielu czynników m. in. siły i czasu trwania skurczów, rozwarcia szyjki macicy, stanu błon płodowych i innych. Nie można odpowiedzieć rzetelnie na Pańskie pytanie, sugeruję stosować się do zaleceń lekarzy na Oddziale. Pozdrawiam!