Co oznaczają ślady krwi na stolcu?

Witam, cztery dni temu miałam lekkie zaparcie, dzień później z wypróżnieniem nie miałam żadnego problemu, ale zauważyłam na papierze, oraz na stolcu takie mazy jasnej krwi. Nic mnie nie bolało wcześniej, ani później. Kolejnego dnia nie oddałam stolca, ale następnego dnia z samego rana tak i zrobiłam to bez problemu- krwi nie było. Czy mimo wszystko powinnam udać się do lekarza? Pozdrawiam

Prawdopodobnie podczas zaparcia doszło do uszkodzenia błony śluzowej jelita, dlatego pojawiło się krwawienie. Jeśli będzie się to powtarzać to warto udać się do proktologa.