Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają takie zaburzenia w ciąży?

Witam. Mam 36 lat, jestem na początku drugiej ciąży (7 tydzien) . Od tygodnia męczą mnie mdłości (bez wymiotów) i za każdym razem gdy mnie mocniej "naciągnie" pojawia mi się problem z widzeniem (brak ostrości, dziwne mroczki przed oczami) , trwa to dopół godziny i mija. Co to za zaburzenia? Czy to coś groźnego? Gdzie szukać odpowiedzi?
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w czasie ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian. Oprócz typowych objawów, takich jak nudności, wymioty, częste oddawanie moczu, nadwrażliwość na zapachy, ból piersi czy zmęczenie mogą pojawić się również zaburzenia widzenia.

Mroczki przed oczami najczęściej pojawiają się po gwałtownym podniesieniu do pozycji pionowej lub po długotrwałym utrzymywaniu pozycji stojącej. Dodatkowo ciężarne odczuwają suchość oczu, a także swędzenie lub pieczenie. Burza hormonów, jakiej doświadcza kobieta sprawia, że narząd wzroku staje się szczególnie wrażliwy.

Niewielkie zmiany w sposobie widzenia w czasie ciąży nie są niczym niepokojącym. Jeśli jednak widzi Pani migające punkty lub plamki, obraz nagle się zamazuje, doświadcza Pani podwójnego widzenia i stany te są długotrwałe, należy udać się do lekarza. Objawy te mogą bowiem świadczyć o stanie przedrzucawkowym. Mroczki przed oczami, którym towarzyszy ból głowy mogą natomiast oznaczać anemię. Warto więc wspomnieć o swoich objawach lekarzowi prowadzącemu ciążę, zwłaszcza, że występuje one regularnie.

Inne pytania o zaburzenia widzenia w ciąży znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-zaburzenia-widzenia-w-ciazy-to-cos-powaznego lub https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/blyski-w-polu-widzenia-podczas-ciazy-czy-to-cos-groznego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy