Czy Izotek spowodował zaburzenie widzenia?

Witam. Około miesiąc temu rozpocząłem kurację lekiem izotek, 3 dni temu zauważyłem że w lewym i prawym oku mniej więcej kawałek od centralnego pola widzenia (dla lewego po lewej, a dla prawego po prawej) straciłem widoczność na wysokości centralnego widzenia. Jeżeli przesunę oko dalej wszystko jest w porządku widzę elementy, lecz mam strefę w której nie widzę elementów. Co może to oznaczać. Byłem u okulisty i powiedział że wszystko jest w porządku, natomiast według mnie, jeżeli nie widzę części elementów, nie jest wszystko w porządku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

warto by było udać się na konsultację do innego specjalisty z zakresu okulistyki, aby potwierdzić opinię poprzedniego lekarza.

Zdaniem naszego eksperta podczas kuracji lekiem Izotek może dojść do pogorszenia ostrości wzroku. Producent leku Izotek również informuje w ulotce dołączonej do opakowania o możliwych działaniach niepożądanych.

Wśród nich wyróżnić można zaburzenia oka, takie jak: pogorszenie widzenia w ciemnościach, suchość oka, zapalenie rogówki czy też zmętnienie rogówki. Zaburzenia te zazwyczaj ustępują po zakończeniu leczenia i tak też najprawdopodobniej będzie w Pańskim przypadku.

Poniżej znajdują się podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-za-pogorszenie-wzroku-moze-odpowiadac-izotek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-widzenia-przy-kuracji-izotekiem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-widzenia-po-kuracji-izotekiem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.