Jak powinnam dalej stosować Izotek?

Dzień Dobry chciałbym zapytać Biorę Izotek od 3 miesięcy i chciałbym wyjechać na 6 miesięcy do Turcji. Na okres od maja do października . Dawkę jaka biore izoteku to 20 mg . Czy jest możliwość , abym wyjechała czy niesie to za sobą za duże skutki uboczne ? Czy lepiej odstawić lek , a może zmniejszyć dawkę ? A jeśli brać lek to jak dbać o skórę ? I czy plamy , które ewentualnie się pojawia od słońca , znikają z czasem ? Bardzo proszę o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinna Pani skonsultować pomysł wyjazdu do Turcji w kontekście leczenia Izotekiem z lekarzem prowadzącym Pani leczenie, a więc dermatologiem. To on zna Pani skórę najlepiej i będzie mógł doradzić w tej kwestii.

Sam wyjazd nie wydaje się przeszkodą. Należy jednak pamiętać, iż w trakcie kuracji lekiem Izotek trzeba unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz inne źródła promieniowania. W Turcji jest inne nasłonecznienie niż w Polsce, dlatego konieczne będzie stosowanie kremów z filtrem ochronnym SPF50 przez cały czas pobytu. Ewentualne przebarwienia, na które będzie Pani narażona, mogą być trudne do wyeliminowania. Istnieje również ryzyko poparzenia skóry.

Proszę zapoznać się z wypowiedziami ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-sierpniu-moge-pojechac-na-wakacje-za-granice-w-czasie-kuracji-izotekiem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-izotekiem-i-wyjazd-do-turcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.