Co oznaczają te grudki na migdałach?

Witam, Odkąd pamiętam mam problem z kamieniami migdałowymi. Dawniej aż tak mi to nie przeszkadzało, jednak w dorosłym wieku bardzo skupiam się na świeżym oddechu, a przez kamienie mam wrażenie że wciąż jest nieprzyjemny mimo usuwania mechanicznego widocznych kamieni. Mam wrażenie, że kamienie są gdzieś głęboko ukryte. Czy jeśli kamienie które są widoczne gołym okiem zostają usunięte nie powinno być już nieprzyjemnego oddechu? Wciąż nie wiem czy tylko mi się wydaje, czy oddech nadal jest nieprzyjemny. Czy istnieje sposób który zamaskuje skutecznie zapach chociaż na kilka godzin? Dodam, że grudki które wyciągam są bardziej żółte niż białe. Są to więc resztki jedzenia czy bardziej jakaś ropa?

Migdałki podniebienne mają budowę kryptowatą. W Kryptach tych gromadzą się resztki pokarmowe, złuszczone nabłonki oraz liczne bakterie w tym bakterie gnilne. To one są odpowiedzialne za brzydki zapach tej treści retencyjnej. Należy te migdałki usunąć chirurgicznie.