Co oznaczają te kreski na paznokciach?

Witam. Już kiedyś zauważyłam na paznokciach pojedyncze czarne kreski jak drzazga. Znikały wraz ze wzrostem paznokcia. Teraz miałam przedłużane paznokcie i ponad miesiąc na płytce miałam żel lub akryl. Wczoraj go zdjęłam i na paznokciu wskazującym zauważyłam mnóstwo tych kreseczek i jedną plamkę w czarnym kolorze. Czy to może wskazywać na czerniaka czy poprostu pojawiło się więcej małych krwiaków?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl