Co oznaczają te zielone upławy z dróg rodnych?

Witam, 2 miesiące temu miałam zabieg łyżeczkowania szyjki macicy (ciąża obumarła w 6 tygodniu), przed zajściem w ciąże stwierdzono u mnie nadżerkę szyjki macicy jednak mój ginekolog podjął decyzje abym wyleczyć ją dopiero po rozwiązaniu. Jestem po terapiI globulkami albotyl które niestety nie pomogly( nadal także utrzymują się zielone upławy oraz swędzenie okolic intymnych) ginekolog podjął dezycję o fotokoagulacji szyjki macicy. Mam pytanie czy jest to bezpieczna metodą jeśli chciałabym od początku listopada starać się o dziecko?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

fotokoagulacja, czyli usuwanie zmian szyjki macicy za pomocą lasera, nie powinna być przeciwwskazaniem do planowanej ciąży. Jest to zabieg, który w przeciwieństwie do pozostałych metod leczenia, nie pozostawia zmian strukturalno-funkcjonalnych w szyjce macicy, więc jest bezpieczny dla kobiet planujących ciążę. Więcej o nadżerce i metodach jej leczenia w naszym artykule, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-szyjki-macicy.

Natomiast proszę pamiętać, że decyzję o możliwości podjęcia starań o dziecko podejmuje ginekolog, u którego się Pani leczy. Przede wszystkim terapia laserem wskazana jest do leczenia niewielkich zmian – przy większych może okazać się nieskuteczna. Zatem dopiero po zabiegu oraz przejściu rekonwalescencji będzie można ustalić termin bezpiecznego rozpoczęcia współżycia.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://parenting.pl/nadzerka-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.