Co oznaczają u mnie takie objawy?

Dzień dobry. Mam pytanie dziś w momencie zdenerowania i placzu wystąpiła u mnie dziwna sytuacja a mianowicie moja klatka piersiowa na wysokosci piersi zaczęła sie dziwnie podnosić i opadac cos ala czykawka ale to cos innego kiedy sie uspokoilam nadal to trwalo tak lacznie z 30 minut czy to cos powaznego pierwszy raz spotkakam sie z czyms takim wystąpiło to w silnym chwilowym stresie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w sytuacjach stresowych czy w wyniku nadzwyczajnego odczuwania napięcia, w naszym organizmie dochodzi do wielu zmian. Największy wpływ na zdrowie mają te zaburzenia, które dotyczą podstawowych układów – krwionośnego i oddechowego. Kiedy się denerwujemy, łkamy, czy wręcz zanosimy płaczem, w ciele dochodzi do rozszerzenia dróg oddechowych. Jednocześnie następuje przyspieszenie akcji serca, a w konsekwencji wzrost ciśnienia tętniczego.

Opisana przez Panią sytuacja mogła nastąpić wskutek silnego wzburzenia i zdenerwowania. Jeśli kolejny raz znajdzie się Pani w podobnym położeniu, proszę pamiętać o długim i spokojnym oddechu. Nawet jeden głęboki oddech może przynieść falę spokoju i ulgi. Podświadomie czerpiemy z tego faktu, np. ziewając instynktownie, co pozwala organizmowi na krótki reset. W razie gdyby niepożądane dolegliwości występowały ponownie, proszę skontaktować się z lekarzem.

W naszym serwisie już kilkukrotnie spotkaliśmy się z opisywanym przez Panią problemem, proszę spojrzeć na odpowiedzi naszych specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-oddychaniem-a-stresujace-sytuacje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-oddychaniem-a-dlugotrwaly-stres.

Więcej informacji na temat znajdzie Pani w tym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/stres,

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddychaniem-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.