Problemy z oddychaniem a długotrwały stres

Czy kłopoty z oddychaniem mogą być wywołane długotrwałym stresem? Czy należy udać się do lekarza?

Istnieje duży związek pomiędzy oddychaniem, a odczuwaniem. Jeśli jesteśmy pod wpływem silnego stresu spłycamy nasz oddech (wstrzymujemy), to pozwala nam mniej odczuwać - lęku, złości, smutku, bezradności, itd. Podobny efekt daje palenie, stąd wielu palaczy mówi o odstresowaniu poprzez palenie. Proszę zgłosić się do lekarza i zrobić odpowiednie badania, by wykluczyć czynniki fizjologiczne. Jeśli będzie ok, wtedy można udać się na psychoterapię. Pzdr.