Co robić z tymi zaburzeniami oddychania?

Witam od pewnego czasu około tygodnia odczuwam zaburzenia oddychania. Mam zwolniony oddech do około 8 na minute, gdy się nad czymś skupie to łapie się na tym że nie oddycham, również podczas zasypiania nagle wybudzam się bo przestałam oddychać. Czuje że nie potrzebuje oddychać więcej niż te 8 na minutę, bo gdy staram się szybciej oddychać to nagle kreci mi się w głowie. Wstrzymuje też czasami oddech na chwilę. Czytałam że spowolnienie oddechu może powodować niedotlenienie, martwi mnie to. Dodam że mam od 2 lat zaburzenia lękowe ale nie wiem czy to może mieć podłoże psychiczne. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam.

Możliwe badanie polisomnograficzne z oceną bezdechów Do pełnej konsultacji

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ;. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog